Szanowni Mieszkańcy, zapraszamy do skorzystania  z badania budynków przy pomocy kamery termowizyjnej  Flir.  W ramach programu  „Wdrażanie  Programu  ochrony  powietrza  dla województwa małopolskiego – Małopolska
w zdrowej atmosferze” / LIFE-IP  MALOPOLSKA / LIFE14 IPE PL 021 dofinansowanego ze środków programu LIFE Unii Europejskiej.” – w dniach od 15  do 26.02.2021 będzie możliwość skorzystania z badania kamerą termowizyjną firmy Flir Systems model E50bx
i wykonania bezpłatnych przeglądów budynków na terenie gminy.

Badania kamerą termowizyjną pomogą ocenić stan izolacji termicznej, szczelność stolarki budowlanej czy wady instalacji grzewczych. – Przekonaj się, czy Twój dom również potrzebuje interwencji termowizyjnej. Pamiętajmy, że szczelność budynków gwarantuje ciepło w domu
i niższe rachunki za ogrzewanie.

Aby badanie termograficzne mogło dojść do skutku, różnica temperatur na zewnątrz i wewnątrz budynku powinna wynosić co najmniej 15ºC. Przykładowo, przy temperaturze na zewnątrz +6ºC, wewnątrz domu powinno być nie mniej niż 21ºC. Miarodajne badanie musi być przeprowadzone w dni pochmurne, bez opadów, bądź wczesnym rankiem lub późnym popołudniem (nie może być to dzień słoneczny, dzień z opadami bądź silnym wiatrem). Zapisy pod nr 12 385 60 25 lub osobiście w Urzędzie Gminy. Liczba zapisów jest ograniczona.

Przeglądy termowizyjne budynków nie są specjalistycznymi badaniami, a jedynie pozwolą sprawdzić czy izolacja termiczna dobrze spełnia swoje zadanie.