We wtorek 27 października 2015 roku na trenie gminy Radziemice przebywała delegacja Polsko – Chińskiego Instytutu Badań Urbanistycznych oraz Instytutu Badań Energii i Internetu SmartChina z Pekinu, ściśle współpracującego z Green Energy Technologies Sp. z o.o.

Delegacji przewodniczył prof. Li Fengling, doradca premiera Chin.

Stronę polską reprezentował Leszek Łazarczyk Prezes Zarządu Green Technologies Sp. o.o., Pan Roman Warchoł – koordynator przedsięwzięcia oraz gospodarz gminy wójt Marek Słowiński.

W trakcie spotkania podpisany został List intencyjny o wzajemnej współpracy pomiędzy instytucjami. W ramach projektu Polsko – Chiński Instytut Nowych Technologii dostarczy najnowocześniejsze technologie i rozwiązania techniczne do pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych.

Wśród gości z Chin byli inżynierowie z zakresu wykorzystania technologii wiatrowych oraz  fotowoltaniki. W programie pilotażom bierze udział profesor Akademii Górniczo-Hutniczej Maciej Kaliski, Wiceprezes Polsko – Chińskiego Instytutu.

Podczas wizyty przed delegacją Chińską wystąpiły dzieci z Zespołu Szkół w Radziemicach z tradycyjnym „krakowiakiem”. Delegacja z Chin zobaczyła też gospodarstwo rolne Państwa Kubińskich z Łętkowic-Kolonii.

dchin1   dchin3dchin4 dchin5 dchin6 dchin7 dchin8 dchin9  dchin10dchin2