MIESZKAŃCU, CZY PAMIĘTASZ O WYMIANIE PIECA ?

MIESZKAŃCU, CZY PAMIĘTASZ O  WYMIANIE PIECA?

W Małopolsce obowiązuje uchwała antysmogowa. Za niedostosowanie się do jej przepisów grozi mandat do 500 zł lub kara grzywny do 5000 zł. Jeśli posiadasz kocioł na węgiel lub drewno, który nie spełnia wymogów co najmniej klasy 3, to do końca 2022 roku musisz go wymienić. Potem będzie on nielegalny! Wymień kocioł zanim będzie za późno.

Więcej na: https://powietrze.malopolska.pl/antysmogowa/

MOŻESZ UZYSKAĆ POMOC FINANSOWĄ!

NOWA ULGA TERMOMODERNIZACYJNA

Masz dom jednorodzinny? Płacisz podatek PIT? Wymień stary piec i ociepl swój dom, a zapłacisz nawet 10 000 zł podatku mniej!

Ulga pozwala na odliczenie od dochodów (przychodów) wydatków związanych z realizacją przedsięwzięć termomodernizacyjnych, wymiany źródeł ogrzewania oraz instalacji odnawialnych źródeł energii w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych.

Kto może skorzystać z ulgi?

Podmiotami uprawnionymi do korzystania z ulgi są podatnicy podatku PIT opłacający podatek:

  •  według skali podatkowej,
  •  według 19% stawki podatku,
  •  ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych.

Limit ulgi:

W ramach ulgi termomodernizacyjnej można odliczyć 100% wydatków poniesionych w okresie realizacji przedsięwzięcia. Jednak kwota nie może być wyższa niż  53 000 zł.

Jest to suma wydatków w odniesieniu do wszystkich realizowanych przedsięwzięć termomodernizacyjnych w poszczególnych budynkach, których podatnik jest właścicielem lub współwłaścicielem. Limit dotyczy osoby podatnika bez względu na liczbę realizowanych przedsięwzięć termomodernizacyjnych w poszczególnych latach.

W przypadku podatników rozliczających się według skali 18%, mogą więc oni otrzymać do 9 540 zł zwrotu podatku. Więcej o uldze : https://powietrze.malopolska.pl/dofinansowanie/ulga-termomodernizacyjna/

PROGRAM CZYSTE POWIETRZE
Chcesz wymienić stary kocioł węglowy lub ocieplić swój dom? Teraz możesz dostać na to dotację – nawet 47 700 zł. Nie zwlekaj – złóż wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  ul. Kanonicza 12 w Krakowie. Szczegóły programu : https://powietrze.malopolska.pl/dofinansowanie/czyste-powietrze/