MIEJSCE DOCELOWE

Na miejsce dojechaliśmy ok. godz. 15:30. Najpierw rozładowaliśmy siano i słomę. Z uwagi na brak zadaszenia słoma i siano w balach zostało szybko zabezpieczone folią przed deszczem. Miejscowi mieszkańcy pomagali nam zdjąć wszystko z samochodu na dwa traktory wyposażone w ładowarki do bel oraz jeden ciągnik z owijarką do bel.

Resztę ładunku tj. zboże oraz materiały budowlane zdjęliśmy na placu przed amfiteatrem. Tam spotkaliśmy się z Panią Sołtys miejscowości Nowa Biała Krystyną Węglarz, z którą uzgadnialiśmy naszą całą akcję pomocy dla pogorzelców.

Pani Krystyna Węglarz bardzo serdecznie dziękowała za udzielone wsparcie. Kazała przekazać Wielkie Podziękowanie dla wszystkich „Darczyńców” za Pomoc.

Z Nowej Białej wyjechaliśmy ok 18:30.

PODZIĘKOWANIE

Bardzo, ale to bardzo dziękuję wszystkim Darczyńcom z Gminy Radziemice za okazane serce, pomoc oraz przekazane „dary dla pogorzelców”. Cieszę się, że udało się w tak krótkim czasie zorganizować i sprawnie przeprowadzić całą akcję pomocy. Dziękuję osobom, które pomagały w załadunku.

Podziękowania należą się również Sołtysom i Radnym z Gminy Radziemice za rozpropagowanie informacji o akcji pomocowej i pomoc w zorganizowanie zbiórki.

W załączeniu (w dokumentacji fotograficznej) wykaz wszystkich rzeczy przekazanych pogorzelcom z Nowej Białej.

Jesteście Wspaniali !!!

Taka akcja pokazuje, że w ludziach jest jeszcze wiele dobra, życzliwości oraz chęci pomocy dla innych.

Podziękowania należą się również dla Sołtysa Darka Nowaka oraz Tomasza Kolasy (który kierował samochodem). Dzięki ich pracy wszystko udało się wszystko sprawnie zorganizować.

Szczególne podziękowania należą się również dla Pana Pawła Kolegowicza właściciela Firmy Handlowo-Usługowo-Transportowej „PAWEX” z Krakowa, który BEZPŁATNIE użyczył samochodu wraz z naczepą do przewiezienia wszystkich darów.

Smutne wydarzenie, które miało miejsce kilka dni temu pokazało, iż ludzie potrafią się zjednoczyć, pomagać potrzebującym ofiarując dar serca i dzielić się z tymi, którzy doświadczyli traumatycznych przeżyć.

Marek Słowiński

Wójt Gminy Radziemice