„Strażacy dla klimatu”. Przeznaczony jest dla Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Warunkiem koniecznym do wzięcia udziału jest nagranie filmu dokumentującego ekologiczne działania drużyn – mogą to być akcje propagujące oszczędzanie wody i odzyskiwanie jej poprzez łapanie deszczówki, dbanie o tereny zielone, walka z suszą, pożarami oraz powodziami, przeciwdziałanie zaśmiecania i aktywne oczyszczanie terenów środowiska naturalnego, prowadzenie zajęć i akcji edukacyjnych dla młodzieży, dorosłych, ale też współpraca z władzami samorządowymi i instytucjami. Opcji jest wiele – tak jak aktywności strażaków na rzecz klimatu.

Naukowcy biją na alarm, w Polsce zaczyna brakować wody i będzie jeszcze gorzej. Jeśli już teraz nie zaczniemy jej oszczędzać i odzyskiwać, grozi nam prawdziwy dramat. Możemy temu zaradzić, ale musimy chcieć, namawiać do tego innych i wspierać tych którzy są liderami tej zmiany – dzielnych strażaków. Dlatego jeśli tylko macie w swoim otoczeniu strażaków – zachęćcie ich do udziału w konkursie i walki o atrakcyjne nagrody, między innymi kamerę GoPro, projektor multimedialny, kamerę termowizyjną lub zestaw ratownictwa medycznego.

Pełen opis oraz regulamin konkursu znajdują się na stronie www.facebook.com/magazyn.strazak
Kontakt: konkurs@strazak.org.pl