Termowizje budynków

W okresie od 3  do 7 lutego 2020 r. planujemy wykonywanie  termowizji w budynkach z terenu Gminy Radziemice. Przeprowadzenie wizji i liczba badań ściśle uzależniona będzie od warunków pogodowych. W wyniku badania mieszkaniec otrzyma zapis elektroniczny zdjęć .
Należy pamiętać ,że aby wykonać badanie termowizyjne, różnica temperatury wewnętrznej i zewnętrznej musi być większa niż 15°C, a na zewnątrz brak opadów i silnego wiatru. Badania planowane są w godzinach porannych, tak aby badany budynek nie był wystawiony na ekspozycje promieni słonecznych .
Zgłoszenia należy dokonywać telefonicznie pod nr 12 385-60-25.

Termowizje wykonywane będą tylko pod adresami, w których przekazano dane do bazy inwentaryzacji źródeł ogrzewania.

Każdy budynek emituje ciepło, które bezpowrotnie trafia do atmosfery. W naszym interesie jest, aby strat było jak najmniej, ponieważ zużyjemy więcej energii na ogrzewanie i obniżymy rachunek. Nawet jeśli sądzimy, że do budowy użyliśmy najcieplejsze materiał, może okazać się, że przez błędy wykonawcze izolacja nie jest tak skuteczna jak myślimy. Cały efekt mogą psuć mostki termiczne w newralgicznych miejscach konstrukcji. Warto więc skorzystać z badania kamerą termowizyjną, które pokaże miejsca gdzie ucieka ciepło z domu.