Co się stanie gdy wyginą pszczoły?
Odpowiedzi na to pytanie szukały dzieci podczas I Szkolnego Dnia Pszczoły, który odbył się w naszej szkole w dniu 19.05.2017. w zajęciach zorganizowanych wspólnie z rodzicami uczestniczyły przedszkolaki i uczniowie klas I-VI.
Dzieci obejrzały film „Życie pszczół” z którego dowiedziały się o życiu tych pracowitych owadów, ich pracy, znaczeniu w przyrodzie, a także o bardzo odpowiedzialnej pracy pszczelarza.
Podczas spotkania z pszczelarzami uczniowie zdobyli wiele cennych informacji i ciekawostek z życia pszczół, dowiedziały się czym się żywią, jak spędzają zimę i jak powstaje miód. Obserwowały z bliska pszczelą rodzinę. Dowiedziały się jak zbudowany jest ul. Miały przyjemność przymierzyć strój pszczelarza oraz obejrzeć przybory, których używa w swojej codziennej pracy, dymkę zwaną podkurzaczem, ramkę, dłuto itp. Spotkanie zakończyło się degustacją miodów, które dzieci z wielką przyjemnością smakowały – niektóre po raz pierwszy.
Uczniowie klas starszych wykonali krzyżówki, prace plastyczne i gazetki o życiu pszczół i ich roli w przyrodzie.
Najważniejszą lekcją wyniesioną przez wszystkich uczestników spotkania jest świadomość jak ważną i niezastąpioną rolę spełniają pszczoły istnieniu świata.
Dziękujemy Państwu Annie i Marcinowi Malarom, Panu Grzegorzowi Śliwie i Firmie Z.P.U.H. Andrzej Kokoszka z Radziemic za pomoc w zorganizowaniu Szkolnego Dnia Pszczoły, ciekawe spotkanie z dziećmi oraz wprowadzenie w niezwykle fascynujący świat pszczół.