Uczniowie Gimnazjum Jana Pawła II w Radziemicach zdobyli I miejsca w ogólnopolskim  konkursie filmowym.

Emilia Włodarczyk i Zuzanna Kocioł są autorkami filmu „Pędzlem i smyczkiem” który wziął udział w Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Artystycznej OKTA organizowanym przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Tematem tegorocznej edycji konkursu była „Wisła – Królową Polskich Rzek. Nie był on przypadkowy – nawiązywał do ustanowienia przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej roku 2017 „Rokiem Rzeki Wisły”.

Honorowy patronat nad konkursem objęli między innymi Minister Edukacji Narodowej oraz Prezydent Miasta Poznania. W swoim filmie oprócz przewodniego słowa uczennice połączyły swoje pasje: Emilia zaaranżowała i wykonała muzykę do filmu a Zuzanna wykonała rysunki. Oprócz krótkiej części fabularyzowanej całość filmu została wykonana w animacji poklatkowej.

W dniu 26 kwietnia w Poznaniu odebrały nagrodę za zajęcie I miejsca oraz pamiątkowe Puchary od Prezydenta Miasta Poznania.