Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Tomasz Urynowicz informuje, że obowiązująca od 1 lipca 2017 r. Uchwała Antysmogowa dla Małopolski dotyczy również przedsiębiorców.

Wymagania uchwał antysmogowych nie ograniczają się wyłącznie do osób fizycznych!

Uchwały antysmogowe są aktem prawa miejscowego i obowiązują wszystkich na obszarze, który obejmują. Dotyczą więc zarówno prywatnych budynków, jak również budynków gospodarczych, szklarni i tuneli foliowych, lokali usługowych, zakładów przemysłowych.

Uchwały antysmogowe nie wprowadzają ograniczeń spalania paliw tylko w celu ogrzewania!

Wprowadzone ograniczenia obejmują instalacje, w których spalane są paliwa stałe. Dotyczą instalacji, które bezpośrednio wydzielają ciepło, przekazują ciepło do cieczy, do systemu dystrybucji gorącego powietrza lub do systemu centralnego ogrzewania. Przepisy dotyczą więc również procesów produkcyjnych, wędzarni, suszarni, gastronomii, itp.

Szczegóły można sprawdzić na stronie powietrze.malopolska.pl