Chcesz PODNIEŚĆ swoje kwalifikacje zawodowe i językowe,

ZDOBYĆ praktykę, staż zawodowy,

ZAANGAŻOWAĆ się społecznie i        

WPŁYWAĆ na zmiany społeczne!

 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Proszowicach

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE INFORMACYJNE

z przedstawicielem organizacji „Ijgd”

w dniu 13 kwietnia 2016 roku (środa)  o godzinie 1000

 w sali obrad Urzędu Miasta i Gminy Proszowice,

  1. 3-go Maja 72 , 32-100 Proszowice

 

Spotkanie informacyjne dotyczyć będzie idei Wolontarystycznego Roku Socjalnego (FSJ), który odbywa się w Niemczech! Idea program nakierowana jest na kształcenie, podnoszenie kwalifikacji
i realizację wspólnych projektów.

Wolontariat rozpoczyna się od września każdego roku i trwa 12 miesięcy. Skierowany jest do młodych ludzi do 26 roku życia, którzy chcą zdobyć nowe doświadczenia, stać się niezależnym, poznać nowych ludzi i doświadczenia międzynarodowe!

Wolontariusz w trakcie pracy wolontarystycznej ma zapewnione wyżywienie, zakwaterowanie, miesięczne kieszonkowe, świadczenia socjalne (ubezpieczenie społeczne, ubezpieczenie zdrowotne), odbywa 5 seminariów tematycznych, ma również prawo do 26 dniowego urlopu wypoczynkowego.

Wolontarystyczny Rok Socjalny można odbywać w organizacjach socjalnych m.in.: warsztatach
i szkołach dla osób z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową, przedszkolach, świetlicach terapeutycznych, organizacjach dla dzieci i młodzieży, centrach i dziennych placowkach dla osób starszych, hospicjach. Każdemu z uczestników, zgodnie z jego zainteresowaniami, wybierane jest miejsce pracy na terenie Niedersachsen (Dolnej Saksonii).

Jeżeli chcesz dokonać czegoś wyjątkowego, posiadasz odpowiednie kwalifikacje językowe (niemiecki na poziomie B1) PRZYJDŹ – CZEKAMY NA CIEBIE J

 

Wiecej informacji znajdziesz na http://www.eurodesk.pl/inspiracje/rok-przygody https://www.facebook.com/wolontariatzIJGD/

 

Wolontariat długoterminowy

ulotka