Wójt Gminy Radziemice oraz Burmistrz Gminy Słomniki serdecznie zapraszają wszystkich producentów czosnku oraz wszystkich mieszkańców na VIII Małopolskiego Święta Czosnku. Impreza ta wpisała się w tradycję regionu Małopolski i została ujęta w kalendarzu wydarzeń programu Województwa Małopolskiego „Zasmakuj w Małopolsce”. Ponadto została objęta programem „Małopolska- Nasz Region, Nasza Szansa”. Tegoroczne Małopolskie Święto Czosnku będzie miało miejsce w tym roku w dniu 26 lipca 2015r. w Prandocinie (gmina Słomniki). Początek od godziny 15:00.

Patronatów Honorowych naszej imprezie udzielili: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Stanisław Kalemba, Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa, Poseł Parlamentu Europejskiego Czesław Siekierski, Starosta Krakowski Józef Krzyworzeka, Burmistrz Gminy Słomniki Paweł Knafel, Wójt Gminy Radziemice Marek Słowiński

Podczas VIII Małopolskiego Święta Czosnku zaprezentujemy producentów czosnku oraz potrawy naszego regionu, które czosnek wykorzystują. Ponadto pokażemy także ludowe i artystyczne rękodzieło, wystąpią zespoły ludowe naszej ziemi, a dla publiczności zorganizujemy konkursy, które rozpropagują czosnek jako wartościową i cenną pod wieloma względami rośliną uprawną.

Impreza o charakterze kiermaszu kulinarnego będzie jednocześnie okazją do wypromowania regionu, do wymiany doświadczeń, do spotkania z kulturą ludową na wysokim poziomie.

Pragniemy Państwa zachęcić do udziału w VIII Małopolskim Święcie Czosnku; do zaprezentowania działalności i produktów Państwa Firmy, do skorzystania z okazji, aby podzielić się wiedzą i osiągnięciami z uczestnikami tej imprezy.

Ponadto informacja o Państwa udziale zostanie przekazana ze sceny, dotrze do naszych patronów medialnych (TVP Kraków, Dziennik Polski, Radio Kraków Małopolska, Głos Słomnik, Gazeta Gminy Radziemice) oraz będzie zaakcentowana na stronach internetowych.

Serdecznie zapraszamy!!

czosnek15