Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

Pogoda

Pogoda Radziemice z serwisu

Wójt Gminy Radziemice Tomasz Wilk

wojt tomasz wilk 1

1 2 3
Gallery CSS3 by WOWSlider.com v4.4

logo fio malopolskalokalnie

Ważna informacja dla organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z województwa Małopolskiego.

  • Działasz w młodej organizacji pozarządowej?
  • Masz swoją grupę z którą realizujesz pasje?
  • Chcesz coś zrobić dla swojej społeczności?

Chcesz wzmocnić swoją organizację?

Jeśli tak - FIO MALOPOLSKA LOKALNIEjest dla Ciebie!

Zapraszamy na spotkanie informacyjne w dniu 30 lipca o godz. 16.00 w Urzędzie Gminy i Miasta w Proszowicach.

malopolskie logoWojewództwo Małopolskie we współpracy z Lokalnymi Grupami Działania oraz Powiatowymi Zespołami Doradztwa Rolniczego rozpoczęło realizację projektu skierowanego do Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Małopolski. Jego pierwszym etapem będą syminaria powiatowe poświęcone m.in. możliwym formom wsparcia dla KGW.

W związku z tym chciałbym serdecznie zaprosić na Syminarium Powiatowe dotyczące oraganizacji i w sparcia finansowego stowarzyszń kobiet wiejskich " Start Gospodyń Wiejskich" , które odbędzie się w dniu 11 lipca 2014 o godz 9.00 w UGiM Proszowice sala numer 8.

Podczas spotkania omawiane będą zagadnienia dotyczące zakładania i prowadzenia stowarzyszenia, jako narzędzia umożliwiającego korzystania ze środków publicznych, dzięki którym wzrośnie efektywność prowadzonych działań gospodyń wiejskich na rzecz lokalnej społeczności. Z reprezentacją KGW z terenu powiatu Proszowickiego spotkają się m in. przedstawiciele dobrych praktyk, co - mam nadzieję- umożliwi przedstawienie i przedyskutowanie wielu zagadnień zarówno pod kątem teoretycznym jak i praktycznym.

Raz jeszcze serdecznie zapraszam na spotkanie mając nadzieje na liczną obecność przedstawicieli KGW i wierząc, że zaproponowana inicjatywa pozytywnie wpłynie na działalność kół w całym regionie.

 

 Marek Sowa

Marszałek Województwa Małopolskiego

Szczególnego wyróżnienia w przedstawieniu historii Zielenickiej Orkiestry domaga się legendarna w jej dziejach postać Piotra Wcisło, długoletniego kapelmistrza, a także bardzo dobrego trębacza i kompozytora.Piotr Wcisło

Był nauczycielem i wzorem dla wielu uczniów przekazując im tajniki muzykowania. Przez jego dom przewinęło się wielu adeptów muzyki. Piotr Wcisło skomponował wiele utworów. Głównie tworzył marsze defiladowe: „Perkusista", „Senator", „Starosta", „Prezes", „Paweł". Skomponował także kilka marszy żałobnych: „Pogrzebowe Dzwony", „Wieńce i Kwiaty", „Apel Żałobny". Zaaranżował (czyli rozpisał na cały skład orkiestry) ponad 100 pieśni kościelnych i kolęd oraz kilkanaście innych utworów.

wfosigwgmina logo

 

Zadanie realizowane w ramach Pikniku Ekologicznego,
który został dofinansowany z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

banner patronat W ramach Międzynarodowego Dnia Rodzin 2014 Piknik Ekologiczny w Radziemicach został objęty honorowym patronatem przez Parę Prezydencką.

Wydarzenie znajdzie się na mapie obchodów w zakładce Międzynarodowy Dzień Rodzin na portalu www.prezydent.pl.

Proszowicki Klub OYAMA Karate organizuje w dniu 31.05.2014 całodniowy wyjazd do Olkusza na Turniej dla Dzieci i Młodzieży.

Mistrzostwa Polski Południowej OYAMA Karate.

Wyjazd 31 maja 2014 o godz 7.00.

Miejsce zbiórki i wyjazdu : Cech Rzemiosł Różnych ul. Kosynierów 16

Zapisy do dnia 30.05.2014.

Informacja tel. 534-006-835

 

Więcej informacji w dziale Wielefunkcyjnej Świetlicy Oświatowej


Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Płaskowyżu Proszowickiego ,,ProKoPaRa" serdecznie zaprasza potencjalnych Beneficjentów na konsultacje z doradcą pomagającym przy wypełnianiu wniosków w ramach działania 4.1 Wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju.

 

Harmonogram spotkań:
19.05.2014r Urząd Gminy Pałecznica – godz. 7.45-11.30
19.05.2014r Urząd Gminy Radziemice – godz. 12.00 – 15.30
20.05.2014r. Urząd Gminy i Miasta Proszowice – godz. 8.00-11.30
20.05.2014r.. GOK Koniusza – godz. 11.45-16.00

 
 
Szanowni Państwo,
 
Dopuszczony jest obrót materiałem siewnym kukurydzy MON 810, to gwarantuje międzynarodowym korporacjom nasze prawo, ale równocześnie zgodnie z naszym prawem tak jak i w zeszłym roku nie wolno stosować materiału siewnego GMO.
 
Złamanie prawa zakazu stosowania materiału siewnego GMO pociągnie za sobą poważne skutki finansowe dla rolnika takie jak zniszczenie na własny koszt nielegalnej uprawy. Rolnik będzie musiał także zapłacić karę pieniężną równą 200% ceny materiału siewnego. Ponadto na podkreślenie zasługuje fakt, iż nielegalne wysiewanie ziarna GMO stanowi nieodwracalne zagrożenie dla środowiska.
startpoprz.1234nast.koniec
Strona 1 z 4

Wyszukiwarka

ZIP

ZIP logo mownfz

Szanowni Państwo, 1.lipca został uruchomiony Zintegrowany Informator Pacjenta (ZIP) czyli ogólnopolski serwis internetowy, w którym znajdą Państwo wszelkie informacje przydatne dla pacjentów oraz możliwość dostępu do historii swojego leczenia.

Zapraszamy do zapoznania się z zawartością i zaletami systemu oraz do założenia konta.

Ciekawe portale


  • bip logogus logo24ikpprokopara logopr logowrota logo
  • arr logo
  • fanklubkamilastocha

Home|Kontakt|

Liczba odwiedzających

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.