Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wirtualna Wycieczka

Aktualności

Pogoda

Pogoda Radziemice z serwisu

Wójt Gminy Radziemice Tomasz Wilk

wojt tomasz wilk 1

pielgrzymi219 sierpnia gościliśmy w naszej gminie pieszą pielgrzymkę tarnowską. Na pielgrzymim szlaku w naszej gminie pogoda nie rozpieszczała pątników. Szli ze śpiewen na ustach chwaląc Boga i pozdrawiając mieszkańców.

 

Kilka zdjęć z tego wydarzenia.

Galeria

RANKING SAMORZĄDÓW - JUBILEUSZOWA EDYCJA


 

rankingNasza gmina w rankingu pod względem innowacyjności należy do krajowej czołówki.

Z pośród wszystkich gmin wiejskich uplasowała się na 16 miejscu w ogólnopolskim zestawiniu, natomiast w województwie małopolskim zajmujemy 2 miejsce.

Wynik zawdzięczamy samorządowi, który stawia na zrównoważony rozwój. Działania inwestycyjne ukierunkowane są na kwestie społeczne jak i edukacyjne. Gmina realizuje inwestycje w zakresie gospodarki wodno-kanalizacyjnej, termomodernizacji oraz uczestniczy w programie montażu kolektorów słonecznych. Podstawową funkcją gminy jest rolnictwo ze względu na bardzo wyskoką jakość gleb. Gmina Radziemice jest zwana "Królestwem Czosnku". Malownicze krajobrazy, Szlak Kościuszkowski, Kopiec Marcina, Droga św.Jakuba oraz zegar słoneczny w Łętkowicach Klonii to główne walory turystyczne gminy.

 

zakaz-wjazduInformujemy że na stronie Agencji Rynku Rolnego www.arr.gov.pl został zamieszczony formularz:

 

„Powiadomienie o zamiarze przeprowadzenia wycofania owoców lub warzyw w związku z brakiem możliwości sprzedaży spowodowanym rosyjskim embargiem”

 

 Zainteresowani producenci z Małopolski mogą składać wypełnione formularze osobiście lub drogą pocztową na adres:

 

Agencja Rynku Rolnego

 Oddział Terenowy w Krakowie

 ul. Mogilska 104

 31-546 Kraków

 Link do formularza:

 http://www.arr.gov.pl/data/00002/form_wycofanie_owocow_21082014.pdf

 

 

 

zakaz-wjazduInformujemy, że w związku z brakiem możliwości sprzedaży owoców i warzyw z powodu wprowadzenia embarga przez Federację Rosyjską producenci, którzy mają zamiar wycofać określone produkty mogą składać powiadomienia na piśmie do Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego.

Szczegółowe informacje można znaleźć na internetowej stronie: www.arr.gov.pl

 

pdf  Instrukcja składania pisemnych powiadomień w formacie pdf

Radziemice dnia 05.08.2014 r.

Biuro Obsługi Rady Gminy
Radziemice

- do wiadomości

Regionalna Izba Obrachunkowa
ul Kraszewskiego 36
30-110 Kraków

Wójt Gminy w Radziemicach wykonując obowiązek określony w art. 266 ust. 1

pkt 1 i 3 - ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 roku o finansach publicznych ( tekst jednolity Dz. U.

z 2013 r. poz. 885 ) - w załączeniu przedkłada informację o przebiegu wykonania budżetu gminy

za I półrocze 2014 roku oraz informację , o której mowa w art.265 pkt 1 o przebiegu wykonania

planu finansowego Gminnej Biblioteki Publicznej i Wielofunkcyjnej Świetlicy Oświatowej

w Radziemicach .

Do wiadomości:
Regionalna Izba Obrachunkowa w Krakowie-przesłano dnia 05 sierpnia 2014 r.                                                      

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

baner127 lipca w Obrażejowicach odbyło się VII Święto Czosnku. Zorganizowane zostało ono przez Gminę Radziemice i Słomniki. Święto otworzyli Wójt Gminy Radziemice oraz Burmistrz Miasta i Gminy Słomniki Paweł Knafel. Na święcie byli obecni znamienici goście: Wojewoda Krakowski Jerzy Miller, Wicemarszałek Województwa Wojciech Kozak, Burmistrzowie i Wójtowie z Małopolski, Komendant Policji Proszowiece Leszek Ozga, Komendant PSP w Proszowicach Zbigniew Kacała, Starosta Krakowski Józef Krzyworzeka, Starosta Proszowicki Zbigniew Wójcik, Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Adam Domagała, Przewodnicząca Rady Powiatowej MIR Krystyna Janecka, Kierownik KRUS Proszowice Wioletta Decowska.

Galeria

logo fio malopolskalokalnie

Ważna informacja dla organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z województwa Małopolskiego.

  • Działasz w młodej organizacji pozarządowej?
  • Masz swoją grupę z którą realizujesz pasje?
  • Chcesz coś zrobić dla swojej społeczności?

Chcesz wzmocnić swoją organizację?

Jeśli tak - FIO MALOPOLSKA LOKALNIEjest dla Ciebie!

Zapraszamy na spotkanie informacyjne w dniu 30 lipca o godz. 16.00 w Urzędzie Gminy i Miasta w Proszowicach.

malopolskie logoWojewództwo Małopolskie we współpracy z Lokalnymi Grupami Działania oraz Powiatowymi Zespołami Doradztwa Rolniczego rozpoczęło realizację projektu skierowanego do Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Małopolski. Jego pierwszym etapem będą syminaria powiatowe poświęcone m.in. możliwym formom wsparcia dla KGW.

W związku z tym chciałbym serdecznie zaprosić na Syminarium Powiatowe dotyczące oraganizacji i w sparcia finansowego stowarzyszń kobiet wiejskich " Start Gospodyń Wiejskich" , które odbędzie się w dniu 11 lipca 2014 o godz 9.00 w UGiM Proszowice sala numer 8.

Podczas spotkania omawiane będą zagadnienia dotyczące zakładania i prowadzenia stowarzyszenia, jako narzędzia umożliwiającego korzystania ze środków publicznych, dzięki którym wzrośnie efektywność prowadzonych działań gospodyń wiejskich na rzecz lokalnej społeczności. Z reprezentacją KGW z terenu powiatu Proszowickiego spotkają się m in. przedstawiciele dobrych praktyk, co - mam nadzieję- umożliwi przedstawienie i przedyskutowanie wielu zagadnień zarówno pod kątem teoretycznym jak i praktycznym.

Raz jeszcze serdecznie zapraszam na spotkanie mając nadzieje na liczną obecność przedstawicieli KGW i wierząc, że zaproponowana inicjatywa pozytywnie wpłynie na działalność kół w całym regionie.

 

 Marek Sowa

Marszałek Województwa Małopolskiego

Szczególnego wyróżnienia w przedstawieniu historii Zielenickiej Orkiestry domaga się legendarna w jej dziejach postać Piotra Wcisło, długoletniego kapelmistrza, a także bardzo dobrego trębacza i kompozytora.Piotr Wcisło

Był nauczycielem i wzorem dla wielu uczniów przekazując im tajniki muzykowania. Przez jego dom przewinęło się wielu adeptów muzyki. Piotr Wcisło skomponował wiele utworów. Głównie tworzył marsze defiladowe: „Perkusista", „Senator", „Starosta", „Prezes", „Paweł". Skomponował także kilka marszy żałobnych: „Pogrzebowe Dzwony", „Wieńce i Kwiaty", „Apel Żałobny". Zaaranżował (czyli rozpisał na cały skład orkiestry) ponad 100 pieśni kościelnych i kolęd oraz kilkanaście innych utworów.

startpoprz.1234nast.koniec
Strona 1 z 4

Wyszukiwarka

 

flaga-1920-x-1080

ZIP

ZIP logo mownfz

Szanowni Państwo, 1.lipca został uruchomiony Zintegrowany Informator Pacjenta (ZIP) czyli ogólnopolski serwis internetowy, w którym znajdą Państwo wszelkie informacje przydatne dla pacjentów oraz możliwość dostępu do historii swojego leczenia.

Zapraszamy do zapoznania się z zawartością i zaletami systemu oraz do założenia konta.

Ciekawe portale


  • bip logogus logo24ikpprokopara logopr logowrota logo
  • arr logo
  • fanklubkamilastocha

Home|Kontakt|

Liczba odwiedzających

Odwiedza nas 73 gości oraz 0 użytkowników.