Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

Pogoda

Pogoda Radziemice z serwisu

Wójt Gminy Radziemice Tomasz Wilk

wojt tomasz wilk 1

1 2 3
Gallery CSS3 by WOWSlider.com v4.4

logo fio malopolskalokalnie

Ważna informacja dla organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z województwa Małopolskiego.

  • Działasz w młodej organizacji pozarządowej?
  • Masz swoją grupę z którą realizujesz pasje?
  • Chcesz coś zrobić dla swojej społeczności?

Chcesz wzmocnić swoją organizację?

Jeśli tak - FIO MALOPOLSKA LOKALNIEjest dla Ciebie!

Zapraszamy na spotkanie informacyjne w dniu 30 lipca o godz. 16.00 w Urzędzie Gminy i Miasta w Proszowicach.

malopolskie logoWojewództwo Małopolskie we współpracy z Lokalnymi Grupami Działania oraz Powiatowymi Zespołami Doradztwa Rolniczego rozpoczęło realizację projektu skierowanego do Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Małopolski. Jego pierwszym etapem będą syminaria powiatowe poświęcone m.in. możliwym formom wsparcia dla KGW.

W związku z tym chciałbym serdecznie zaprosić na Syminarium Powiatowe dotyczące oraganizacji i w sparcia finansowego stowarzyszń kobiet wiejskich " Start Gospodyń Wiejskich" , które odbędzie się w dniu 11 lipca 2014 o godz 9.00 w UGiM Proszowice sala numer 8.

Podczas spotkania omawiane będą zagadnienia dotyczące zakładania i prowadzenia stowarzyszenia, jako narzędzia umożliwiającego korzystania ze środków publicznych, dzięki którym wzrośnie efektywność prowadzonych działań gospodyń wiejskich na rzecz lokalnej społeczności. Z reprezentacją KGW z terenu powiatu Proszowickiego spotkają się m in. przedstawiciele dobrych praktyk, co - mam nadzieję- umożliwi przedstawienie i przedyskutowanie wielu zagadnień zarówno pod kątem teoretycznym jak i praktycznym.

Raz jeszcze serdecznie zapraszam na spotkanie mając nadzieje na liczną obecność przedstawicieli KGW i wierząc, że zaproponowana inicjatywa pozytywnie wpłynie na działalność kół w całym regionie.

 

 Marek Sowa

Marszałek Województwa Małopolskiego

Szczególnego wyróżnienia w przedstawieniu historii Zielenickiej Orkiestry domaga się legendarna w jej dziejach postać Piotra Wcisło, długoletniego kapelmistrza, a także bardzo dobrego trębacza i kompozytora.Piotr Wcisło

Był nauczycielem i wzorem dla wielu uczniów przekazując im tajniki muzykowania. Przez jego dom przewinęło się wielu adeptów muzyki. Piotr Wcisło skomponował wiele utworów. Głównie tworzył marsze defiladowe: „Perkusista", „Senator", „Starosta", „Prezes", „Paweł". Skomponował także kilka marszy żałobnych: „Pogrzebowe Dzwony", „Wieńce i Kwiaty", „Apel Żałobny". Zaaranżował (czyli rozpisał na cały skład orkiestry) ponad 100 pieśni kościelnych i kolęd oraz kilkanaście innych utworów.

wfosigwgmina logo

 

Zadanie realizowane w ramach Pikniku Ekologicznego,
który został dofinansowany z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

banner patronat W ramach Międzynarodowego Dnia Rodzin 2014 Piknik Ekologiczny w Radziemicach został objęty honorowym patronatem przez Parę Prezydencką.

Wydarzenie znajdzie się na mapie obchodów w zakładce Międzynarodowy Dzień Rodzin na portalu www.prezydent.pl.

Proszowicki Klub OYAMA Karate organizuje w dniu 31.05.2014 całodniowy wyjazd do Olkusza na Turniej dla Dzieci i Młodzieży.

Mistrzostwa Polski Południowej OYAMA Karate.

Wyjazd 31 maja 2014 o godz 7.00.

Miejsce zbiórki i wyjazdu : Cech Rzemiosł Różnych ul. Kosynierów 16

Zapisy do dnia 30.05.2014.

Informacja tel. 534-006-835

 

Więcej informacji w dziale Wielefunkcyjnej Świetlicy Oświatowej


Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Płaskowyżu Proszowickiego ,,ProKoPaRa" serdecznie zaprasza potencjalnych Beneficjentów na konsultacje z doradcą pomagającym przy wypełnianiu wniosków w ramach działania 4.1 Wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju.

 

Harmonogram spotkań:
19.05.2014r Urząd Gminy Pałecznica – godz. 7.45-11.30
19.05.2014r Urząd Gminy Radziemice – godz. 12.00 – 15.30
20.05.2014r. Urząd Gminy i Miasta Proszowice – godz. 8.00-11.30
20.05.2014r.. GOK Koniusza – godz. 11.45-16.00

 
 
startpoprz.1234nast.koniec
Strona 1 z 4

Wyszukiwarka

ZIP

ZIP logo mownfz

Szanowni Państwo, 1.lipca został uruchomiony Zintegrowany Informator Pacjenta (ZIP) czyli ogólnopolski serwis internetowy, w którym znajdą Państwo wszelkie informacje przydatne dla pacjentów oraz możliwość dostępu do historii swojego leczenia.

Zapraszamy do zapoznania się z zawartością i zaletami systemu oraz do założenia konta.

Ciekawe portale


  • bip logogus logo24ikpprokopara logopr logowrota logo
  • arr logo
  • fanklubkamilastocha

Home|Kontakt|

Liczba odwiedzających

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.