3 czerwca na boisku sportowym w Radziemicach odbyła się po raz kolejny impreza edukacyjno – promocyjna „Dzień dziecka w zdrowej atmosferze 2018” współfinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Dla najmłodszych zaplanowano liczne atrakcje takie jak: dmuchane zjeżdżalnie, basen z kulami, foto-budka, malowanie twarzy, balony oraz darmowe lody, popcorn i wata cukrowa. Dobrą zabawę zapewniła również grupa animatorów, która zorganizowała dla dzieci warsztaty ekologiczne, różne gry i zabawy a także zaprezentowała przedstawienie teatralne z zakresu ochrony powietrza uświadamiające jak wysoce szkodliwie działa zanieczyszczone powietrze.
Z inicjatywy uczniów SP Radziemice odbyła się loteria na rzecz schroniska dla zwierząt. Podczas imprezy dzieci mogły otrzymać ekogadżety, a także w zamian za zużyte baterie, żarówki oraz drobny sprzęt elektroniczny – sadzonkę drzewka.

Ponadto można było uzyskać informacje dotyczące wydajności, użytkowania, trwałości, serwisowania i kosztów zakupu niskoemisyjnych kotłów CO.

Piknik stał się okazją do wspólnej zabawy i dostarczył dzieciom dużo radości.