W dniach 16-22 września br. obchodzony był Tydzień Zrównoważonego Transportu. Tegoroczna edycja akcji odbywała się pod hasłem:

„Lepsze połączenia”, które oznaczają lepiej skomunikowanych mieszkańców i lepiej skomunikowane miejsca. Temat ten obejmuje każdy aspekt zrównoważonego transportu w środowisku miejskim, koncentrując się na łączeniu ludzi, miejsc, przesyłek towarowych przy wykorzystaniu dostępnych środków oraz w oparciu o efektywne narzędzia planistyczne, w szczególności plany zrównoważonej mobilności miejskiej.

Gmina Radziemice również  dołączyła do obchodów Tygodnia Zrównoważonego Transportu.
W ramach zajęć, odbyło się spotkanie z uczniami klas I-III oraz IV-VI   Szkoły Podstawowej w Łętkowicach.

Podczas zajęć ekodoradcy opowiadali o wpływie transportu na zanieczyszczenie powietrza. Młodzi mieszkańcy aktywnie uczestniczyli w warsztatach, szukając plusów korzystania z ekologicznych środków transportu, takich jak: rowery, hulajnogi czy transport publiczny wspólnie zastanawiali się jak poprawić stan naszego powietrza. Uczniowie wykonali również prace promujące jazdę na rowerze, za które otrzymali nagrody książkowe.