Praca strażaka zalicza się do zawodów o wysokim stopniu ryzyka. Kojarzony jest zazwyczaj z gaszeniem pożarów i chociaż stanowią one jeden z elementów codziennej pracy to, obok udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych, do zajęć strażaków należy także działalność ratownicza, likwidowanie wszelkich zagrożeń o charakterze chemicznym, radiologicznym, ewakuacja ludności z zagrożonego terenu, likwidacja zagrożenia wodnego i drogowego.

Zawody są okazją do zaprezentowania umiejętności i sprawności jakie powinien posiadać każdy strażak. Tegoroczne Gminne Zawody odbyły się 01.09.2019r. na boisku sportowym w Obrażejowicach. Udział w nich wzięły 4 jednostki:

OSP Łętkowice,

OSP Zielenice,

OSP Kowary,

OSP Obrażejowice.

Zawody rozgrywane były w konkurencjach: ćwiczenia bojowe, sztafeta pożarnicza i musztra.   Sędzia główny zawodów mł. bryg. Zbigniew Kwinta  stwierdził, iż zawody zostały zorganizowane w sposób prawidłowy, zgodnie z regulaminem zawodów sportowo-pożarniczych.

Kolejność czołowych miejsc w poszczególnych konkurencjach przedstawia się następująco:

Ćwiczenia bojowe:

I miejsce OPS Kowary z wynikiem 46,5 pkt

II miejsce OSP Łętkowice z wynikiem 52,5 pkt

III miejsce OSP Obrażejowice z wynikiem 85,0 pkt

Sztafeta pożarnicza 7 x 50m z przeszkodami:

I miejsce OSP Kowary z wynikiem 64,5 pkt

II miejsce OSP Łętkowice 73,3 pkt

III miejsce OSP Obrażejowice 77,8 pkt

Musztra pożarnicza:

I miejsce  OSP Łętkowice

II miejsce OSP Obrażejowice

III miejsce OSP Kowary

Klasyfikacja generalna zawodów przedstawia się następująco:

I miejsce OSP Kowary z wynikiem 116,00 pkt

II miejsce OSP Łętkowice z wynikiem 125,8 pkt

III miejsce OSP Obrażejowice z wynikiem 165,8 pkt

Na zakończenie zawodów Wójt Gminy Radziemice – Marek Słowiński wręczył pamiątkowe dyplomy oraz bony pieniężne.

Dziękujemy wszystkim startującym jednostkom za walkę fair play.