Mobilne biuro Programu „Czyste Powietrze” ruszyło w trasę! Od 6 lipca trwały spotkania, prelekcje, odpowiedzi na pytania dotyczące termomodernizacji czy też wymiany tzw. kopciuchów. Eksperci oferują kompleksową pomoc w wypełnianiu wniosków o dotację. Mobilne biura Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze” będzie działać do końca sierpnia i przejedzie ponad 4000 kilometrów!
Spotkania na żywo z osobami, które doradzą w kwestii możliwych rozwiązań termomodernizacyjnych, czy też pokażą, jak wypełnić wniosek w programie, to kolejny krok w celu poprawy jakości powietrza nie tylko w wielkich aglomeracjach, ale również w małych miejscowościach.
20 sierpnia (czwartek) o godzinie 13.00, nasza gmina była kolejnym przystankiem na trasie mobilnego biura programu „Czyste Powietrze”.
Specjaliści z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, udzielali mieszkańcom gminy Radziemice wszelkich informacji, dotyczących programu „Czyste Powietrze”. Podczas spotkania można było uzyskać poradę w kwestii możliwych rozwiązań termomodernizacyjnych, sposobu ubiegania się o wsparcie materialne oraz pomoc w wypełnianiu wniosków.