Warsztaty dubbingowe z Kasią Łaską

  Członkowie grupy teatralnej „Niziołki” ze Szkoły Podstawowej
im. Edwarda Kleszczyńskiego w Radziemicach przez ostatnie dwa tygodnie uczestniczyli w projekcje pt.: „Zabawy z głosem – warsztaty dubbingowe”, zrealizowane w ramach programu Narodowego Centrum Kultury – Bardzo Młoda Kultura 2019-2021. Główną atrakcją zadania, były warsztaty dubbingowe powadzone przez Kasię Łaskę piosenkarkę, aktorkę musicalową
i dubbingową. W swojej przeszło dwudziestoletniej karierze, użyczyła głosu wielu postaciom z seriali i filmów animowanych m.in zaśpiewała jako Elsa piosenki „Mam tę moc”, „Chcę uwierzyć snom” w polskiej wersji językowej „Krainy Lodu”. Fragmenty tej ostatniej piosenki wykonała podczas 92 Gali Oscarowej. Obecnie można ją oglądać i słuchać w programie rozrywkowym pt.: „Twoja twarz brzmi znajomo”. W trakcje warsztatów aktorzy mieli okazję poznać kulisy pracy aktora dubbingowego w teorii i praktyce. Najpierw z dużym zainteresowaniem wysłuchali informacji dotyczących realizacji dubbingu, następnie sami w ćwiczeniach praktycznych, podkładali głos do różnych bajkowych postaci. Efektem ich pracy było nagranie materiału filmowego, dubbingowanego przez uczestników warsztatów.