Od kilku lat w Diecezji Kieleckiej jest realizowany projekt „Makulatura na Misje”. Przed kościołami, w szkołach, w Urzędach Gmin, zbierana jest wszelkiego rodzaju makulatura ze sprzedaży której, finansowane są dzieła misyjne w Afryce. Dzięki życzliwości setek osób, nasza diecezja wybudowała cztery studnie w Afryce, dwie w Czadzie, oraz dwie w Republice Środkowej Afryki.

Ze środków pozyskanych z tegorocznej zbiórki powstanie piąta studnia w Afryce. Tym razem studnia głębinowa, która zapewni dostęp do wody pitnej zostanie wykopana w Kamerunie.

Pieniądze ze sprzedaży makulatury przeznaczane są również na dożywianie dzieci w Afryce, oraz ich kształcenie.

Zbieramy każdy rodzaj makulatury: karton, gazety, również kolorowe, papiery pochodzące z niszczarek. Makulatury nie trzeba segregować!

Szczególnie zachęcam właścicieli sklepów oraz firm, w których na pewno jest dużo niepotrzebnej makulatury.

Przypominam, że spalanie makulatury, która zawiera farbę drukarską i inne dodatki chemiczne, wytwarza różnego rodzaju, rakotwórcze związki. Dbajmy o własne zdrowie i zdrowie naszych dzieci.

Każdy kilogram makulatury to 75 l wody dla Afrykańczyków!

Zbiórka Makulatury w Szkole Podstawowej w Radziemicach odbywa się do 27 marca 2018r.

Wójt Gminy Radziemice oraz Proboszcz Parafii Radziemice ufundowali nagrodę dla klasy, która zbierze najwięcej kilogramów w przeliczeniu na 1 ucznia.

Makulaturę prosimy gromadzić w domu, a do szkoły dostarczyć w dniach 26-27 marca 2018

Gmina Radziemice     

Parafia Radziemice